0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: Miratimi i një kornize të tillë do të thotë ose të bullgarizuar në BE ose gjithmonë të qëndrojmë jashtë BE-së

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot nga selia e partisë ka thirrur në protestë mbarëkombëtare që do të mbahet nesër në ora 19 në pllajën para Qeverisë, me qëllim që, siç tha ai, të mbrojë atë që quhet vlerë evropiane  dhe për të shpëtuar procesin e negociatave me Bashkimin Evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle