0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: Masivisht të dilet në protestë, por ajo të jetë e qetë dhe pa incidente

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, deklaroi se e mbështet protestën që nesër është planifikuar në Ohër kundër hapjes së klubit kulturor bullgar me emrin “Car Borisi i Tretë”. Bëri thirrje masivisht të dilet në protestë, por që ajo të jetë e qetë, demokratike dhe pa incidente, për, siç tha, “të mos u jepet alibi atyre të cilët janë arsyeja pse Maqedonia të jetë në këtë situatë".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle