0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQShoqëri SQ

Mickoski: Marrëveshja e Prespës është realitet i cili nuk na pëlqen dhe duam ta ndryshohmë, por nëse nuk e respektojmë do të kemi problem me institucionet

Marrëveshja e Prespës është realitet i cili nuk na pëlqen. Por nëse nuk respektohet ai realitet në kuadër të funksionimit administrative të institucioneve atëherë do të kemi probleme me instancat tjera – prokurori, gjyqësi. Nëse do të punojmë ai realitet një ditë kur do të kemi mundësi të ndryshojë unë them po, punojmë, thotë kryetari I VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle