0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

Mickoski kërkon zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kërkon zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare të cilat, siç thotë, do të mundësojnë formimin e qeverisë stabile të aftë të përballet me sfidat para të cilave është drejtuar vendi. Formimi I shumicës së re parlamentare, sipas tij nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve të mëtutjeshme, por vetëm do të sjell deri në negociata dhe bisedime dhe zvogëlim të kapacietit për menaxhim të institucioneve dhe do të krijojë pasqyrë të gabuar e cila nuk do ta pasqyrojë vullnetin e popullit të theksuar në zgjedhjet të cilat sapo kanë përfunduar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle