0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: Iluministët mbarësllovenë Cirili dhe Metodi me veprën e vet u radhitën ndër kolosët e civilizimit evropian dhe botëror

Sot Maqedonia e feston ditën e iluministëve mbarësllovenë, vëllezërve Cirili e Metodi, të cilët me veprën e vet u radhitën në mesin e kolosëve të civilizimit evropian dhe botëror. Deri më sot, maqedonasit dhe bota u janë falënderues ilun]ministëve tanë, duke e festuar veprën e tyre, shkroi në urimin e tij lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski me rastin e 24 majit - Ditës së iluministëve mbarësllovenë, Cirili e Metodi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle