0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mickoski: I bëj thirrje BE-së t’u japë fund ekzibicioneve joevropiane të Sofjes zyrtare

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve lidhur me klubin kulturor "Vanço Mihajllov" i cili ditëve të fundit u hap në Manastir dhe reagimet të cilat ende nuk po qetësohen në opinion për shkak të provokimeve të politikanëve bullgarë, tha se Petkovi fillimisht duhet të bëjë kur të kthehet në Sofje është të hapë të paktën dy klube të tilla në Bllagoevgrad dhe Sandanski për maqedonasit të cilët jetojnë në Maqedoninë Pirine.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle