0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Mickoski: Është e pamundur të zgjidhet mosmarrëveshja gjatë presidencës franceze, kërkesat e Sofjes janë maksimaliste

Mendoj se është e pamundur të zgjidhet mosmarrëveshja e mundshme që kemi me fqinjin tonë lindor gjatë presidencës franceze. Kërkesat e Sofjes zyrtare janë tepër maksimaliste dhe jam i lumtur që populli luftoi që Kovaçevski të arsyetojë që ta refuzojë propozimin francez, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle