0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQTekste origjinale SQ

Mickoski: Është dëshpëruese që BE po bëhet gjithnjë e më e largët me Zaevin

"Është e rëndësishme të thuhet se Samiti i djeshëm i Partisë Evropiane Popullore është i kushtuar Ballkanit Perëndimor dhe është shumë i rëndësishëm për rajonin. Meqë nga familja më e madhe politike në EP kemi mbështetje të qartë për rajonin për integrimin e plotë të rajonit në kuadër të BE-së dhe ne si VMRO-DPMNE kuptohet mbështetje të qartë për zgjedhjet lokale të ardhshme", theksoi Hristian Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së në deklaratë për lajmet e televizionit Kanal 5.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle