0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: Bllokada aktive vazhdon, gjithçka që nuk është në interes të qytetarëve do të bllokohet

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, gjatë vizitës së sotme në Komunën Resnjë, iu përgjigj pyetjes së gazetarëve lidhur me bllokadën aktive dhe protestat e paralajmëruara për më 18 qershor dhe tha se edhe më tej vazhdojnë ta bllokojnë tërë atë që nuk ka të bëjë me qytetarët - rroga më të larta, subvencione, pensione më të larta, tërë ajo e cila ka të  bëjë me interesa të ngushta partiake si interpretim autentik i ligjit për lojëra të fatit, ligjit për marihuanë dhe një sërë ligjesh të tilla nga të cilat qytetarët nuk do të kenë kurfarë përfitimi, do të bllokohen, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle