0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQ

Mickoski: Ajo që ndodhi në Kuvend të enjten është shkelje e rëndë e demokracisë

Ajo që ndodhi në Kuvend të enjten është shkelje e rëndë e demokracisë së vendit. Mënyra në të cilën u pengua formimi i shumicës së re parlamentare i ngjan vendeve jodemokratike dhe totalitare në të cilat është normale të kanosni deputetë, gjegjësisht njerëz të zgjedhur nga populli, theksoi sonte lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në pjesëmarrjen në "Top tema".

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle