Paralajmërime SQ

MIA Paralajmërime – MKD

7 korrik 2021

7 korrik 2021

Shkup – Seancë e Komisionit kuvendor për financim dhe buxhet. (salla “Boris Trajkovski”/12:00)

Shkup – Konferencë për shtyp e zëvendëskryeministrit të obliguar për çështje ekonomike, koordinim të burimeve ekonomike, Fatmir Bytyqi dhe drejtori i Bankës zhvillimore të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kire Naumov, në të cilin do ta promovojnë linjën kreditore Kovid 4.(në gjuhën maqedonase: https://youtu.be/APA_IEIZ7cM  и на албански јазик: https://youtu.be/TPZuZH04kb8/10:00)

Shkup – Konferencë për shtyp e ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini me rastin e sjelljes së Ligjit për shpalljen e një pjese të Malit Sharr për zonë mbrojtëse në kategorinë II, parku kombëtar.(në gjuhën maqedonase: МК – https://youtu.be/73SxVQEycJI dhe në gjuhën shqipe:  AL – https://youtu.be/EI_8ec2LR4w  /12:00)

Manastir – Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arijanit Hoxha do të marrë pjesë në ngjarjen “Ditët e korrjes – Grurë për jetë”. (Pelagonia-Manastir linku tek lokacioni https://www.google.com/maps/@41.0442661,21.4588894,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipMlrGXQKebJTFMA- nL91ezQsc72S4botizpHY4u!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMlrGXQKebJTFMA-nL91ezQsc72S4botizpHY4u%3Dw114-h86-k-no!7i3264!8i2448  /11:00))

 Shkup – Konferencë për shtyp e zëdhënësve të Qeverisë, Muhamet Hoxha dhe Dushko Arsovski. (https://www.youtube.com/watch?v=7S1b7DXe-ck/13:00) 

 Shkup – Konferencë për shtyp e koalicionit Aleanca për Shqiptarët – Alternativa. (Para zyrave të MPB-së ku aplikohet për dokumente personale – Objekti i RTVM-së/13:30)

 Shkup – Ngjarje me rastin e shënimit të investimit të parkut me erë “Bogosllovec”.  (h. “Hilton”/19:00)

Shkup – Këshilli për Etikë në Mediat e Maqedonisë (KEMM) do t’i kumtojë fituesit e çmimeve për storjet më të mira gazetareske për raportim inkluziv për diversitetet në kohë të Kovid-19.(në faqen e Fejsbukut –  https://www.facebook.com/events/272883537926973.  /12:00))

Shkup – Ngjarje publike e CIVIL: Aktivitete maqedonase dhe kroate do të diskutojnë për propagandën e paligjshme kundër shoqërisë civile.(h.”Park Rezidenca&Spa”, pas stadiumit të futbollit dhe drejtpërdrejtë në faqen e Fejsbukut dhe në video kanalin e Civil/12:00)

 Shkup – Promovim i dy inovacioneve të reja të patentuara  të cilat do të zbatohen për herë të parë në Shkup. (Çatia e gjeëbër, Shtëpia e Ndërtuesve//20:00)

____________________________________________________________________________________

***MIA njofton për vendin dhe kohën e ngjarjeve dhe nuk ndërmerr për obligim të rinjoftojë nëse ka ndryshime në afatet e paralajmëruara kohore

Butoni Kthehu në krye
Mbylle