MIA Flesh SQMIA Radio Flash SQ

MIA Flesh

– Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, para fillimit të samitit të jashtëzakonshëm të NATO-s deklaroi se Aleanca është e bashkuar dhe do të bisedohet për përforcim të pjesës lindore të Aleancës sot, informon korrespondentja e MIA-s nga Brukseli. “Të gjithë aleatët në NATO janë të bashkuar, do ta ofrojmë mbështetjen tonë për të gjithë njerëzit e lirë në Ukrainë, do të mbetemi unik dhe Maqedonia e Veriut si vend anëtar tashmë është harmonizuar me politikën e jashtme të BE-së, ndërsa i harmonizoi edhe të gjitha vendimet e tij me anëtare të NATOs dhe BE-së që të zmbrapset Rusia e Putinit nga sulmi ndaj Ukrainës, besojmë se zgjidhja paqësore është rruga e vetme”, deklaroi Kovaçevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle