MIA Flesh SQMIA Radio Flash SQ

MIA Flesh

– Rezultate priten dhe nga Maqedonia e Veriut dhe nga Bullgaria, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në intervistë për “BTV” në prag të vizitës zyrtare të sotshme të ekipit qeveritar të udhëhequr nga kryeministri Dimitar Kovaçevski në Sofje ku nesër do të mbahet seancë e përbashkët e qeverive të dy vendeve. Osmani, në intervistë vlerëson se është mesazh i shkëlqyeshëm që në ditën e parë të punës së qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut vizitën e parë e realizoi kryeministri bullgar Kirill Petkov sepse kjo përmban simbolikën dhe thelbin e vet. “Simbolika është se ne jemi fqinjët më të afërt, porn ë thelb është në atmosferë positive dhe konstruktive, ndërsa në atmosferë të besimit personal është krijuar platformë për vazhdimin e bisedimeve”, sqaroi Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle