Paralajmërime SQ

MIA Paralajmërime MKD

5 dhjetor 2021

5 dhjetor 2021

Shkup – Deklaratë për media të kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa Afrim Gashi. (Klubi i deputetëve/13:00)

Shkup – Zëvendëskryeministri dhe ministri për Zhvillim Ekonomik dhe Teknologji i Republikës së Sllovenisë, Zdravko Poçivallshek, qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.
– Takim me ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi. (Ministria e Ekonomisë /11:00)
– Deklarata për mediat të e Poçivallshek dhe Bekteshit. (Në hyrje të Ministrisë së Ekonomisë /12:00)

Shkup – Konferenca rajonale e ALDE-së dhe PLD-së: “Narativa e përtërirë për integrim të përshpejtuar në BE”. (Limak / 10:00, deklarata për media 11:50)

Shkup – Qendra Vullnetare Shkup me mbështetjen e Komunës së Kisella Vodës dhe “Për një Maqedoni më të pastër” me rastin e 5 dhjetorit – Ditës së Vullnetarizmit organizon një sërë ngjarjesh për promovimin e vullnetarizmit si një mjet i rëndësishëm për një shoqëri më të mirë, kujdes për mjedis të shëndetshëm dhe të pastër dhe ndihmë për fëmijët e rrugës dhe familjet në nevojë sociale. (Shtëpia e Kulturës, në parkun përballë kullave “Rasadnik”, Kisella Vodë / 11:00 – 15:00)

Shkup – Konkursi i parë i kuizit Masters organizuar nga Shoqata e Kuizit të Maqedonisë. (Amfiteatri i Fakultetit të Shkencave Natyrore Matematike /12:00)

____________________________________________________________________________________________________

***MIA njofton për vendin dhe kohën e ngjarjeve dhe nuk ndërmerr për obligim të rinjoftojë nëse ka ndryshime në afatet e paralajmëruara kohore***

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle