Uncategorized SQ

MIA Flesh

Shkup – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski paralajmëroi se deri të hënën do të presin kryeministri Zoran Zaev ta parashtrojë dorëheqjen në Kuvend. Nëse kjo nuk ndodhë, paralajmëroi se do ta fillojnë procedurën për nismë për dorëheqje të Qeverisë. Thotë se shumica është siguruar në mënyrë që të bjerë kjo Qeveri, dhe se do të tentojë të formojë qeveri politike efikase, të aftë të përballet me sfidat ekonomike, energjetike dhe shëndetësore. Nëse nuk do të arrij ta bëj atë, opsioni i vetëm është të shkohet në zgjedhje të parakohshme të shpejta.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle