MIA Flesh SQMIA Radio Flash SQ

MIA Flesh

Shkup – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka realizuar takime të ndara me ministrin e Punëve të Jashtme të Kazakistanit, Mukhtar Tleuberdi si dhe presidentin e vendit, Kasim Zhomart Tokayev. Në fokusin e bisedimeve kanë qenë potencialet për avancimin e bashkëpunimit ekonomik midis dy vendeve me theks të veçantë në rritjen e shkëmbimit tregtar dhe potencialit investues.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle