MIA Flesh SQMIA Radio Flash SQ

MIA Flesh

– Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot para pjesëmarrësve në Samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Tiranë porositi se Maqedonia e Veriut vazhdon të punojë me përkushtim në procesin e skriningut dhe se pret që së shpejti t’i bëjë ndryshimet kushtetuese me të cilat, siç thotë, edhe njëherë do të tregojë shkallë më të lartë të demokracisë dhe respektim të të drejtave themelore të njeriut. Ai me liderët e Ballkanit Perëndimor foli në panelin e dytë të Samitit për Ballkanin Perëndimor – Bashkimi Evropian në Tiranë, kushtuar perspektivës evropiane të rajonit, angazhimeve të përbashkëta për demokracinë, paqen dhe stabilitetin në rajon dhe në mbarë Evropën. si dhe mbështetje reciproke në përballjen me krizën ekonomike dhe energjetike.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle