MIA Flesh SQMIA Radio Flash SQ

MIA Flesh

– Maqedonia e Veriut gjendet para një vendimi të rëndësishëm nëse përmes ndryshimit të ardhshëm të Kushtetutës do të trasohet rruga për hapjen e kapitujve në disa sfera, si për shembull politika ekonomike ose sundimi i drejtësisë. Dhe unë jam këtu që t’u siguroj se vendi juaj mundet edhe më tutje të mbështetet në ndihmën e Gjermanisë në rrugën drejt BE-së, por vendi duhet të vazhdojë me agjendën e reformave. Për rrugën drejt Evropës vlen edhe hapi i radhës i vështirë. Këtë e porositi presidenti gjerman Frank Valter Shtajnmajer në konferencën e përbashkët për media në Shkup, me nikoqirin homologun e tij Stevo Pendarovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle