0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MIA – 23 vite punë në interes të informimit dhe opinionit

“Një person e ka humbur jetën, 17 janë plagosur në tërmetin në Serbi” është titulli i lajmit të parë që Agjencia Informative Mediatike (MIA) e transmetoi më 30 shtator të vitit 1998, kur edhe filloi prodhimi i rregullt i informacioneve për mediat dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut, në kohë reale me fotografi dhe tekst, ndërsa sot edhe me transmetim të drejtpërdrejtë me video, shprehje të plotë multimediale dhe prani në mediat sociale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle