0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MF: Sektori publik do t’i shlyejë detyrimet ndaj kompanive private në afat prej 30 ditëve

Sektori publik do t'i shlyejë detyrimet ndaj kompanive private në afat prej 30 ditëve. Ndryshimet e propozuara në Ligjin për Disiplinë Financiare, i cili është propozim i Ministrisë së Financave dhe është pranuar nga Qeveria, parashikon që afati për pagesën e detyrimeve të shtetit ndaj sektorit privat të jetë 30 ditë nga viti 2025.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle