0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMKD-AL SQPolitikë SQ

MF: Këtë vit pritet rritje prej 4,1 për qind dhe inflacion prej 2,1 për qind

Sipas statistikave dhe parashikimeve, vendi po del nga kriza këtë vit dhe po hyn në rritje dhe rimëkëmbje. Ministria e Financave vlerëson se pritjet për rritje prej 4,1 për qind dhe inflacion prej 2,1 për qind këtë vit janë të qëndrueshme.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle