Ballkan SQBallkan.portal SQ

Meta: Shpopullimi po e tkurr dhe po e plak Shqipërinë, bonuset e lindjes janë shumë të ulëta

Në Shqipëri është regjistruar numri më i ulët i lindjeve të paktën në një vit. Gjatë tre muajve kanë ardhur në jetë 5.384 foshnje, duke pasqyruar edhe një herë krizën në vend sa i përket plakjes së popullsisë, statistikë e cila është vlerësura si shqetësuese nga kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle