Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Meta konfirmoi se do të marrë pjesë në protestën e 6 dhjetorit

Ish-presidenti shqiptar dhe lider aktual i subjektit të tretë më të madh politik në vend, Partisë së Lirisë, Ilir Meta, sot për herë të parë konfirmoi se do t’i bashkohet protestës së 6 muajit të ardhshëm që Partia Demokratike e ka thirrur në ditën kur liderët e Bashkimit Evropian do të zbarkojnë në Tiranë si pjesë e  Samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle