Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Meta kërkoi marrje të masave të nevojshme për forcimin e kapaciteteve të mbrojtjes

 Për shkak të krizës ruso-ukrainase, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është komandant suprem i forcave të armatosura, realizoi takim urgjent me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe shefin e SHM-së së forcave të armatosura, gjeneral majori Bajram Begaj, në të cilin kërkoi marrje të "masave të nevojshme për përforcimin e kapaciteteve mbrojtëse të vendit".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle