Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Meta: Gjendja me korrupsionin është shumë serioze dhe kërkon përgjigje të shpejtë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta reagoj ndaj raportit të fundit të “Transparensi Interneshënëll” për indeksin e percepcionit të korrupsionit në të cilin Shqipëria ka kthim mbrapa në krahasim me vendet tjera në rajon dhe gjendjen e vlerësoi si “shumë serioze dhe kërkon menaxhim urgjent, efikas dhe serioz”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle