Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Mesdheu Lindor, Ballkani dhe Lindja e Afërt në fokus të takimit Micotakis-Menendez

Çështjet ndërkombëtare nga interesi i përbashkët me theks të ngjarjeve në rajonin më të gjërë, Mesdheu lindor, Afrika Veriore, Ballkani, por edhe Lindja e Afërt, me fokus të Afganistanit,  ishin temat për të cilat  biseduan kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe kryetari i komitetit për Marrëdhënie të Jashtme në Senatin e SHBA-së Robert Menendez, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle