0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQMakedonija.Slajder SQ

Mesazhi i drejtorit të përgjithshëm të FAO-s me rastin e Ditës Botërore të Ushqimit

Dita Botërore e Ushqimit këtë vit na ka gjetur në një moment kritik - pandemia e Kovid-19 ngelet sfidë globale, duke shkaktuar humbje të papara dhe vështirësi, ndërsa ndikimet e krizës klimatike janë kudo rreth nesh, thotë Çu Dongju, drejtor i përgjithshëm i Organizatës për Ushqim dhe Bujqësi të Kombeve të Bashkuara (FAO) me rastin e Ditës Botërore të Ushqimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle