0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mesazhe për bashkim nga festimet e Ilindenit në Shkup, Pelincë dhe Krushevë, shënimi i festës nën hije të zjarreve

Mesazhe për bashkim u dërguan dje nga festimet e organizuara në Shkup, Pelincë dhe Krushevë me rastin e shënimit të 2 Gushtit Ilindenit - Dia e Republikës. Me Kryengritjen e Ilindenit dhe Republikën e Krushevës në vitin 1903 ndërsa dhe në Ilindenin e dytë, në vitin 1944 me Mbledhjen e parë të KAÇKM-së janë vendosur shtyllat e Republikës dhe të shtetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle