0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mesazh i Stefoskës në Konferencën e 41-të të UNESKO-s: Sfida jonë më e madhe është të përballemi me të vërtetën se sa të brishtë jemi

Askush nuk mund të  supozonte me ç'farë sfida do të përballet bota pas sesionit të 40-të të Konferencës së përgjithshme të UNESKO-s në nëntor të vitit 2019. Për fat të keq bota përballet me kërcënim nga një virus vdekjeprurës, KOVID-19 e ndali planetit dhe e ndryshoi jetën e të gjithë banorëve të saj, theksoi ministrja e Kuturës Irena Stefoska në mesazhin  e Konferencës së 41-të të përgjithshme të UNESKO-s, e cila nga data 9 deri më 24 nëntor mbahet në kryeqytetin francez Paris.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle