Evropë SQEvropë.Portal SQ

Merkel sot do të nderohet me Kryqin e Madh të Legjionit të Nderit gjatë vizitës së saj të fundit në Francë

Kancelarja gjermane në largim, Angela Merkel do të vizitojë sot Francën si kancelare dhe nikoqiri i saj, presidenti Emanuel Makron, vendosi ta presë në Bon, qytet në Burgund, i njohur për verën dhe trashëgiminë e pasur kulturore, njoftojnë mediat franceze.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle