Evropë SQEvropë.Portal SQ

Merkel dhe anëtarët e kabinetit të saj janë në një takim emergjent për shkak të gjendjes në Afganistan

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe anëtarët e kabinetit të saj janë sot në një takim emergjent për të adresuar përgjigjen e tyre ndaj përkeqësimit të gjendjes së sigurisë në Afganistan, derisa rebelët talebanë përparojnë drejtë Kabulit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle