0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Mehmedoviq: Është momenti i fundit të arrijmë imunitet kolektiv sepse mund të kthehemi në gjendjen e janarit të vitit 2020

Gjatë këtyre dy viteve virusi ka ndryshuar, ndërsa vaksina është krijuar në bazë të llojit të parë. Nëse tani nuk arrijmë imunitet kolektiv do ta shtypim butonin për resetim dhe do të kthehemi në janarin e vitit 2020, ka thënë zëdhënësi i Komisionit për sëmundje ngjitëse, dr. Zllate Mehmedoviq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle