Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Medvedev: Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Rusinë

- Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurisë së Rusisë, Dmitrij Medvedev sot deklaroi se lufta ruse në Ukrainë "po arrin paqe sipas kushteve të Moskës" dhe se Perëndimi ka për qëllim që ta shkatërrojë Rusinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle