0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë BotëKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Meccola: Duhet t’i përgjigjemi kandidaturës së Ukrainës pa hezitim

Kryetarja e Parlamentit evropian, Roberta Mecola, u takua me liderët e BE-së para fillimit të samitit dhe bëri thirrje për vendosmëri nga ana e BE-së ndaj Ukrainës dhe ndaj sanksioneve ndaj Rusisë, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle