Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Më shumë se 500 civilë janë lënduar në Almati, digjet rezidenca e presidentit së Kazakistanit

Më shumë se 500 civilë, mes të cilëve 130 gra dhe persona më të moshuar, janë lënduar gjatë trazirave në Almati, ndërsa zjarri e ka përfshirë edhe rezidencën e presidentit kazakisanas dhe selinë e prefektit në atë qytet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle