Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë BotëKRIZA RUSO-UKRAINASE

Me ankesë të Kievit, GJEDNJ i bëri thirrje Moskës “të përmbahet nga çfarëdo sulmi” ndaj civilëve

Gjykata Evropiane për Drejtat e Njeriut (GJEDNJ) pas ankesës së Kievit me procedurë të shpejtë, i bëri thirrje Moskës “të përmbahet nga çfarëdo sulmi ushtarak ndaj civilëve dhe objekteve” në Ukrainë, njoftoi korrespodenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle