Kultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Më 9 maj koncert tematik dedikuar Gani Grubit

Ansambli Nacional i këngëve dhe valleve popullore shqiptare në RMV në vazhdën e sukseseve dhe programit artistik vjetor me rastin e ditës së Evropës do të realizojë koncert premierë dhe tematik dedikuar bilbilit të Çarshisë- Gani Grubit i cili me këngën e punën e tij kaloi në një protagonist që u identifikua me procese paqësore në vitet më të rënda për Shkupin dhe shqiptarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle