0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mbrojtja e Mijallkovit: Kemi garanci e cila është zbatuar, ndërsa klienti ynë është në paraburgim

- Gjykata e Apelit bëri vlerësim të të gjitha rrethanave për rrezikun nga arratisja dhe Këshilli Penal duhej të zbatonte vendimin që klienti ynë të dalë. Në këtë moment kemi garanci e cila është zbatuar dhe nuk mund ta fshijmë, ndërsa ne kemi vendim të plotfuqishëm të Gjykatës Themelore, por klienti ynë është në burg dhe numërohet vendimi i Gjykatës Themelore - diçka që nuk është as në ndonjë vend afrikan, deklaroi në konferencën e sotme për media avokati i ish-drektorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, avokati Zvonko Davidoviq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle