0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MBPEU: Në mënyrë aktive po punohet në ngritjen e sistemit elektronik, baza e Ministrisë është e sigurt dhe gradualisht po kthehet në funksionim

Të punësuarit në sektorin për teknologji informatike në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave (MBPEU) në mënyrë aktive po punojnë për eliminimin e plotë të problemit në sistemin elektronik për shkak të sulmit të hakerëve që ka ndodhur më 12 të këtij muaji. Për shkak të parandalimit, për momentin sistemi pjesërisht është rikthyer, gjegjësisht siç eliminohen problemet, sistemi gradualisht po pastrohet dhe kthehet në funksion", kumtoi MBPEU.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle