0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Mbledhje koordinative e grupeve punuese për krijimin e e strategjisë për specializim të mençur

Me mbledhjen koordinative sot filloi puna e grupeve, të cilat do ta krijojnë Strategjinë për specilizim të mençur, e cila është në drejtim të zhvillimit të ekonomisë, inovacioneve dhe eurointegrimeve të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Siç kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, në punën marrin pjesë përfaqësues të më shumë ministrive, institucioneve shkencore, institucioneve dhe organizatave.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle