0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQShoqëri SQ

Mbledhja e parë e Trupit Koordinues për murtajën afrikane të derrave: Situata është e qëndrueshme, nuk ka shpërthim të ri

Situata me murtajën afrikane të derrave është stabile, nuk ka shpërthim të ri. Nga dje janë vrarë dhe asgjësuar pa dëm 1305 derra, njoftoi drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV), Nikollçe Babovski, në mbledhjen e sotme të parë të Trupit Koordinues të themeluar me vendim të Qeverisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle