Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Mbi 73 për qind e studentëve në Greqi kanë marrë të paktën njërën dozë të vaksinës ose e kanë kaluar Kovid-19

– Mbi 73 për qind e studentëve janë vaksinuar me të paktën njërën dozë ose e kanë kaluar kovidin, anëtarët e kuadrit akademik-hulumtues dhe administrata mbi 87 për qind janë vaksinuar me të dyja dozat, ndërsa te kuadri akademik-hulumtues përqindja është edhe më e madhe dhe arrin deri 91 për qind, njoftoi zëdhënësi i Qeverisë greke, Janis Ikonomu në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle