0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniMKD-AL SQShoqëri SQ

Mbi 1.700 persona të vaksinuar kundër gripit sezonal në Kumanovë

Mbi 1.700 persona janë vaksinuar kundër gripit sezonal në Qendrën për shëndet publik në Kumanovë, kanë bërë të ditur sot autoritetet. Pacientët më parë janë paraqitur përmes “Termini im”. Sipas të dhënave të Qendrës, bëhet fjalë për persona të sëmurë kronik dhe persona me sëmundje kardiovaskulare dhe diabet, kategori qytetarësh që çdo vit vaksinohen kundër gripit sezonal.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle