0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQPartitë politike SQPolitikë SQZgjedhjet Lokale 2021

Mbështetje për Dimitrievskin nga “Aleanca për Shqiptarët” dhe “Alternativa”

Shefat e shtabeve zgjedhore të iniciativës civile “Për Kumanovën tonë” dhe koalicioni “Aleanca për Shqiptarët” dhe “Alternativa” nënshkruan memorandum për bashkëpunim. Ata u bënë thirrje kumanovarëve më 31 tetor, të dielën, ta mbështesin kandidatin e pavarur për kryetar të komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, i cili u falënderuar për mbështetjen e koalicionit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle