Magazinë SQ

Mbesat e Al Kapones po shesin sendet e tij private në ankand

Mbesat e gangsterit amerikan Al Kapone (1899-1947), të cilat kanë jetuar një jetë paqësore në SHBA për dekada të tëra, po përgatisin një ankand për të shitur sendet private të gjyshit të tyre, siç janë pistoleta e tij e preferuar, fotografitë me familjen dhe “bashkëpunëtorët” si dhe letra që ai i dërgoi nga burgu "Alkatraz" djalit të tij Soni.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle