0_Magazinë.Portal SQMagazinë SQShkencë dhe teknologji SQ

Mask: Tesla e ndërpreu testimin e autopilotit të ri

Prodhuesi amerikan i automjeteve elektrike "Tesla" e ndërpreu testimin e versionit të përmirësuar të autopilotit të vet për shkak të problemeve teknike që u paraqitën me të, deklaroi themeluesi i kompanisë, Ilon Mask.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle