0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

MASH: Asistentë arsimorë në shkollat fillore do të ketë 220 më shumë se vitin e kluar shkollor

Në vitin e ardhshëm shkollor 2022/2023 do të angazhohen 720 asistentë arsimorë në shkollat fillore, që është 220 më shumë se vitin e kaluar shkollor. vendimin e solli Qeveria duke i pasur parasysh nevojat e shprehura të prindërve të nxënësve me pengesa, kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle