0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Masat janë propozuar nga njerëzit më profesionalë në shtet, thotë Zaev

Masat miratohen atëherë kur njerëzit profesionalë, komisionet shëndetësore i japin në propozim. Masat dje në seancë të Qeverisë kaluan. Në pajtim me masat, siç u publika publikisht, qartë dhe preciz për pjesëmarrje në ngjarje kolektive, ngjarje kulturore, simpozium, seminar, objekt hotelierik ose cilido objekt ose subjekt tjetër, ku ka më shumë se 30 të pranishëm, duhet të ketë vërtetim për vaksinë të marrë. Masa është po ashtu konfirmuar edhe për objektet, subjektet tjera dhe ngjarjet se duhet të posedohet vërtetim për vaksinë të marrë, me atë që objektet me kapacitet mbi 30 njerëz, duhet të përcaktojnë roje. Ato që kanë kapacitet nën 30 njerëz, vetë të punësuarit atë e organizojnë ose janë përgjegjës për ngjarjen në objektin hotelierik.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle