Botë SQBotë.Portal SQ

Maroku ka iniciuar padi për shpifje në kuadër të aferës me softuerin e spiunimit

Autoritetet marokene, të akuzuar për përdorimin e softuerit për spiunim “Pegaz” kanë vendosur t’i padisin organizatat Forbiden storiz (Forbidden Stories) dhe Amnesti Interneshënëll për shpifje, bëri të ditur avokati që i mbron autoritetet e Rabatit në Paris.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle