Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Markov: Humbja e lundrueses “Moska” është mossukses i ushtrisë ruse

Sergej Markov, komentator politik nga Moska dhe ish-këshilltar i ngushtë i presidentit rus Vladimir Putin, tha për Bi-Bi-Si- në se lundruesja ruse "Moska" u fundos pasi u godit nga një raketë e dërguar nga NATO në Ukrainë në janar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle